Påskeløb 2025 i Bredsten: En spændende orienteringsweekend

dato

Kolding Orienterings Klub inviterer til en udfordrende og spændende orienteringsweekend i Bredsten. Arrangementet strækker sig over tre dage fra torsdag den 17. april til lørdag den 19. april 2025, med forskellige etaper i Frederikshåb og Vingsted.

Påskeløbet 2025 byder på en række orienteringsudfordringer for alle interesserede. Uanset om du er nybegynder eller erfaren orienteringsløber, er der noget for enhver smag.

Første etape: Langdistance i Frederikshåb Midt

Den første etape finder sted torsdag den 17. april i Frederikshåb Midt. Her kan deltagerne forvente en spændende langdistance, der udfordrer både kondition og orienteringsevner.

Anden etape: Forkortet langdistance i Frederikshåb Øst

Fredag den 18. april fortsætter løbet i Frederikshåb Øst med en forkortet langdistance. Denne etape kræver hurtige beslutninger og præcision, når deltagerne navigerer gennem terrænet.

Tredje etape: Mellemdistance i Vingsted

Lørdag den 19. april afsluttes påskeløbet med en mellemdistance i Vingsted. Her får deltagerne mulighed for at vise deres færdigheder i et mere kompakt område.

For mere information og tilmelding, kan du besøge Kolding Orienterings Klubs hjemmeside: Påskeløb 2025.

Praktisk information
Dato: Torsdag 17. april til lørdag 19. april 2025
Tid: Start kl. 10:00
Sted: Vingsted Hotel & Konferencecenter, Vingsted Skovvej 2, 7182 Bredsten
Arrangør: Kolding Orienterings Klub
Målgruppe: Alle
Entré: Ikke oplyst



Vi tager forbehold for, at oplysningerne om begivenheden kan have ændret sig siden, vi skrev artiklen. Tjek seneste opdateringer her
Kilde: Kultunaut