Vi har kigget på denne uges tilbudsaviser for dagligvarebutikker i Bredsten og fundet nogle fantastiske tilbud hos DagliBrugsen. Her er et udpluk af de bedste tilbud, hvor du kan spare penge på dine dagligvarer.
Disse tilbud gælder i en begrænset periode, så skynd dig ned i DagliBrugsen og gør en god handel!
DagliBrugsen: K-Salat pålægssalat til kun 9 kr. pr. stk.
DagliBrugsen tilbyder flere varianter af K-Salat pålægssalat, herunder tun, makrel, hønse, kylling og baconsalat. Med en pris på kun 9 kr. pr. stk. for 100-150 g, er dette en god mulighed for at pifte frokosten op. Tilbuddet gælder fra fredag den 27. marts til og med onsdag den 1. april.
DagliBrugsen: Pink Lady æbler til 20 kr. pr. bakke
For frugtelskere har DagliBrugsen et godt tilbud på udenlandske Pink Lady æbler, klasse I. Du kan få en bakke med 8 stk. for kun 20 kr., hvilket svarer til en stk.-pris på 2,50 kr. Tilbuddet gælder fra fredag den 27. marts til og med onsdag den 1. april.
Vi tager forbehold for, at oplysningerne om tilbud kan have ændret sig siden, vi skrev artiklen. Tjek tilbudsavisen inden du kører til butikken.