Økologiske bananer til 20 kr. og Veronia Appassimento vin til 40 kr. - se ugens lokale tilbud

dato

Vi har kigget på denne uges tilbudsaviser for dagligvarebutikker i Bredsten og fundet nogle fantastiske tilbud. Her er et udpluk af de bedste tilbud fra DagliBrugsen.

Disse tilbud gælder i en begrænset periode, så skynd dig ned i din lokale butik og gør en god handel!

DagliBrugsen: Änglamark økologiske bananer for kun 20 kr. pr. pose

Hos DagliBrugsen kan du få fat i en pose med udenlandske, økologiske bananer fra Änglamark, klasse I, til kun 20 kr. pr. pose. Hver pose vejer minimum 1,3 kg, og tilbuddet gælder fra fredag den 22. maj til og med torsdag den 4. juni.

DagliBrugsen: Veronia Appassimento eller Spier Moscato vin til 40 kr.

Hvis du er til vin, kan du hos DagliBrugsen finde Veronia Appassimento fra Sicilien eller Spier Moscato fra Sydafrika til en pris på kun 40 kr. pr. flaske. Du sparer mellem 19,95 kr. og 72,95 kr. på før-prisen. Tilbuddet er gældende fra fredag den 22. maj til og med torsdag den 4. juni.

Vi tager forbehold for, at oplysningerne om tilbud kan have ændret sig siden, vi skrev artiklen. Tjek tilbudsavisen inden du kører til butikken.